صفحه اصلی / روانشناسی / موفقیت / از رموز موفقیت عقاب
eagle-picture

از رموز موفقیت عقاب

عقاب از گونه های خودش طولانی ترین عمر را دارد.او می تواند تا ۷۰ سال عمر کند اما برای رسیدن به این طول عمر باید یک تصمیم مهم و سخت بگیرد.
در سن ۴۰ سالگی عقاب با چنگال های بلند و انعطاف پذیرش ، دیگر نمی تواند طعمه ای را که به عنوان غذا از آن استفاده می کند نگه دارد.نوک تیز و بلندش خمیده می شود،بالهای سنگین و فرسودهاش به دلیل داشتن پرهای زمخت،به سینهه اش می چسبد و پرواز را برایش سخت می کند، در این صورت دو راه بیشتر ندارد:
۱-بمیرد.
۲-یک دوره دردناک تغییر را که۱۵۰ روز طول می کشد سپری کند تا زنده بماند. این دوره مستلزم این است که:عقاب به نوک (لانه اش)برود و مدتی بماند. در آن جا آن قدر نوکش را به یک صخره بکوبد تا بشکند.بعد از شکستن نوکش،آن قدر منتظر بماند تا نوک جدیدش جایگزین شود. چنگال های خود را بشکند ، با نوک جدیدش شروع به کشیدن پرهای فرسوده اش کند.بعد از ۵ ماه،اولین پروازش را آغاز می کند و به مدت ۳۰ سال دیگر عقاب می ماند و زندگی می کند.
«مجله راه موفقیت‌»

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری