صفحه اصلی / خاطرات باور نکردنی / خاطراتی از عشق های دختر و پسر
mseza12

خاطراتی از عشق های دختر و پسر

خاطراتی از عشق های دختر و پسر قبل از ازدواج:
خاطره اول:
دختر خانم که بعد چند سال عشق قبل از ازدواج به شکل مخفیانه حالا بعد از مدتها دعوا با خانواده ها بالاخره با دوست پسرش ازدواج کرده بود.
بعد از مدتی زندگی مشترک به مشاوره مراجعه کرده بود. ظاهر امر این بود که به خواسته خود رسیده بود اما مدتی بعد از زندگی مشترک شوهر در دعوا زن را بارها به باد کتک گرفته بود که باید به من بگویی با چند نفر دیگر دوست بودی؟
زن با گریه و اشک به من می گفت: (هرچه قسم خوردم که ما سه سال فقط با هم بودیم و شبی نبود که بدون گریه پشت گوشی تلفن نخوابیم، من فقط با تو بودم و بس!)
مرد هم در جواب همسرش گفته بود: (چطور توانستی به مادرت دورغ بگویی که می روم کلاس تقویتی و کلاس تقویتیت کنار من در پارک بود از کجا معلوم که به من دورغ نمی گویی؟!)
زن هرچه التماس کرده بوده و قسم خورده بود مرد باور نکرد و این زن را متاسفانه به طرز بسیار بدی کتک زده بود.
براستی عشق های قبل از ازدواج چقدر می تواند در ایجاد سوءظن بعد از ازدواج موثر باشد؟ دوست خوب من مواظب زندگی ات باش!

خاطره دوم:
مردی سراسیمه و مضطرب در جلسه مشاوره می گفت: (وقتی سر کار می روم دلم مثل سیر و سرکه می جوشدکه نکند مزاحمی تلفنی زنگ بزند و خانم او را تحویل بگیرد!؟)
گفتم : (یعنی اینقدر نسبت به همسرت بی اعتمادی؟!)
گفت :(آخه شما که نمی دونی آشنایی ما هم تلفنی بود و من بعد از یک تلفن آشنا شدم و توانستم کم کم با او رفیق شوم وبعد از مدتی تمایل به ازدواج و … .
الان هم پیش خودم می گویم اگر او با ۲۰ بار تماس تلفنی و مزاحمت من بالاخره موافقت کرد با من دوست شود اگر یک نفر دیگر ۵۰ مرتبه زنگ بزندحتما باز هم تسلیم او می شود.)

خاطره سوم
دختر عمو پسر عمویی که قبل از ازدواج ارتباط پنهانی زیادی با هم داشتند و الان با یک بچه ۹ ماهه برای مشاوره قبل از طلاق به من مراجعه کرده بودند.
گفتم : (مگه نمی گویید قبل از ازدواج با پیامک شب بخیر عزیزم همدیگر به خواب می رفتید و با پیامک صبح بخیر گلم بیدار می شدیم . مگه نمی گویید در عشق و فراقش می سوختم و حاضر بودم برای او جان دهم پس چرا با این دختر ۹ ماهه می خواهید طلاق بگیرید؟)
به چشم های من خیره شد و با حالی که حوصله حتی شنیدن صدای همسرش را ندارد گفت: ( نفهمیدم! بچه بودم! اشتباه کردم! غلط کردم! از همه چیز سیر شدم! از دستش خسته شدم ! خسته! خسته! خسته!)
دخترم! پسرم!
به زندگی خودت رحم کن! بخدا تو خیلی مهمی، تو خیلی ارزش داری ،کلاس تو خیلی خیلی بالاست .چرا این آینده قشنگ خودت و فرزندت را می خواهی به این راحتی خرابش کنی؟

خاطره چهارم
چقدر غم انگیز است برایم وقتی به یاد می آورم روزی که یک زن وشوهری که برای مشاوره قبل از طلاق با یک پسر بچه کوچولو ۵ سال مراجعه کرده بودند زن و مردی که یک روز دوست دختر و دوست پسر بودند! و الان ۷ سال بود کنار هم زندگی می کردند و وقتی از پسر بچه می خواهم از اتاق بیرون برود تا من بتوانم با پدر و مادرش صحبت کنم، رو به من کرد گفت :عمو من یک چیزی بگم؟
-بگو عزیزم!
عمو به مامان و بابام بگو: من اسباب بازی نمی خوام، پفک و بستنی و پارک هم نمی خوام، داخل خونه هم همش بچه خوبی می شم .اماتو راخدا با هم دعوا نکنند.
عمو! از وقتی که با مامان از بابا قهر کردیم و رفتیم خونه ماما جون ، همش بابام می گه بیا پیش من زندگی کن مامانم می گه بیا پیش من! بخدا من هر دوتاشون را دوست دارم.
براستی چرا این بچه ۵ساله بااین ضریب هوش، باید تبدیل به بچه ی طلاق شود؟چرا؟
ای کاش می توانستم گزارش زندگی مشاوره ها را برایتان بازگو کنم تا فقط اندکی نه بیشتر، بازخوانی فکری در نگرش هایتان داشته باشید تا زندگی قشنگتان را با رویاهای خیال پردازانه به تباهی نکشانید.
باور کنید عشق حادثه نیست که شخص با دیدن او یک لحظه دیوانه و شیدایش شود.
باور کنید عشق فیلم هندی نیست مواظب باشید فیلم های هندی شما رافیلم نکند.
باور کنید من درسفرم به هندوستان از نزدیک با مستند زندگی اسطوره های عشق در فیلم های هندی آشنا شدم و دیدم به اندازه ی ذره ای خوشبختی در زندگیشان احساس نمی کنند.
باور کنید کسانی الگوهای عشق در رسانه های هندی برای شما شده اند که چندین بار در زندگی شکست و طلاق را تجربه کرده و یا هر روز در دنیا غیر رسمی کنار یک انسان آلوده دیگری هستند.
باورکنید عشق مثل یک بذر است که اگر الان او را کاشتی:
*مدتی طول می کشد که جوانه بزند من به این مدت می گویم مدت شناخت عقلی.
*مدتی طول می کشد که شما بجای لگد مال کردن این جوانه او را مواظبت کنید تا درختچه شود من به این مدت می گویم روزهای و سالهای اول زندگی و عقد.
* ومدتی طول می کشد که شما با رسیدگی به درختچه ی زندگیتان به کمک گذشت، این درختچه آسیب پذیر اول زندگی را تبدیل به درخت تنومندی کنید که هیچ باد و طوفانی او را از بین نبرد.

برای اطلاع بیشتر به کتاب “رازهای ارتباط با جنس مخالف” مراجعه کنید.

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری