خاطراتی از عشق های دختر و پسر

خاطراتی از عشق های دختر و پسر قبل از ازدواج:
خاطره اول:
دختر خانم كه بعد چند سال عشق قبل از ازدواج به شکل مخفيانه حالا بعد از مدتها دعوا با خانواده ها بالاخره با دوست پسرش ازدواج كرده بود.
بعد از مدتی زندگی مشترک به مشاوره مراجعه کرده بود. ظاهر امر این بود که به خواسته خود رسیده بود اما مدتی بعد از زندگی مشترک شوهر در دعوا زن را بارها به باد كتك گرفته بود كه بايد به من بگويي با چند نفر ديگر دوست بودي؟
زن با گريه و اشك به من مي گفت: (هرچه قسم خوردم که ما سه سال فقط با هم بوديم و شبي نبود كه بدون گريه پشت گوشي تلفن نخوابيم، من فقط با تو بودم و بس!)
مرد هم در جواب همسرش گفته بود: (چطور توانستي به مادرت دورغ بگويي كه مي روم كلاس تقويتي و كلاس تقويتيت كنار من در پارك بود از كجا معلوم كه به من دورغ نمي گويي؟!)
زن هرچه التماس كرده بوده و قسم خورده بود مرد باور نكرد و اين زن را متاسفانه به طرز بسيار بدي كتك زده بود.
براستی عشق های قبل از ازدواج چقدر می تواند در ایجاد سوءظن بعد از ازدواج موثر باشد؟ دوست خوب من مواظب زندگی ات باش!

خاطره دوم:
مردی سراسیمه و مضطرب در جلسه مشاوره می گفت: (وقتي سر كار مي روم دلم مثل سير و سركه مي جوشدكه نكند مزاحمي تلفني زنگ بزند و خانم او را تحويل بگيرد!؟)
گفتم : (يعني اينقدر نسبت به همسرت بي اعتمادي؟!)
گفت :(آخه شما كه نمي دوني آشنايي ما هم تلفني بود و من بعد از یک تلفن آشنا شدم و توانستم كم كم با او رفيق شوم وبعد از مدتي تمايل به ازدواج و … .
الان هم پيش خودم مي گويم اگر او با 20 بار تماس تلفني و مزاحمت من بالاخره موافقت كرد با من دوست شود اگر يك نفر ديگر 50 مرتبه زنگ بزندحتما باز هم تسليم او مي شود.)

خاطره سوم
دختر عمو پسر عمويي كه قبل از ازدواج ارتباط پنهاني زيادي با هم داشتند و الان با يك بچه 9 ماهه براي مشاوره قبل از طلاق به من مراجعه كرده بودند.
گفتم : (مگه نمی گویید قبل از ازدواج با پیامک شب بخیر عزیزم همدیگر به خواب می رفتید و با پیامک صبح بخیر گلم بیدار می شدیم . مگه نمی گویید در عشق و فراقش می سوختم و حاضر بودم برای او جان دهم پس چرا با این دختر 9 ماهه می خواهید طلاق بگیرید؟)
به چشم های من خیره شد و با حالی که حوصله حتی شنیدن صدای همسرش را ندارد گفت: ( نفهمیدم! بچه بودم! اشتباه کردم! غلط کردم! از همه چیز سیر شدم! از دستش خسته شدم ! خسته! خسته! خسته!)
دخترم! پسرم!
به زندگي خودت رحم كن! بخدا تو خيلي مهمي، تو خيلي ارزش داري ،كلاس تو خيلي خيلي بالاست .چرا اين آينده قشنگ خودت و فرزندت را مي خواهي به اين راحتي خرابش كني؟

خاطره چهارم
چقدر غم انگيز است برايم وقتي به ياد مي آورم روزي كه يك زن وشوهري كه براي مشاوره قبل از طلاق با يك پسر بچه كوچولو 5 سال مراجعه كرده بودند زن و مردي كه يك روز دوست دختر و دوست پسر بودند! و الان 7 سال بود كنار هم زندگي مي كردند و وقتي از پسر بچه مي خواهم از اتاق بيرون برود تا من بتوانم با پدر و مادرش صحبت كنم، رو به من كرد گفت :عمو من یک چیزی بگم؟
-بگو عزیزم!
عمو به مامان و بابام بگو: من اسباب بازي نمي خوام، پفك و بستني و پارك هم نمي خوام، داخل خونه هم همش بچه خوبي مي شم .اماتو راخدا با هم دعوا نكنند.
عمو! از وقتی که با مامان از بابا قهر کردیم و رفتیم خونه ماما جون ، همش بابام مي گه بيا پيش من زندگي كن مامانم مي گه بيا پيش من! بخدا من هر دوتاشون را دوست دارم.
براستي چرا اين بچه 5ساله بااين ضريب هوش، بايد تبديل به بچه ي طلاق شود؟چرا؟
اي كاش مي توانستم گزارش زندگي مشاوره ها را برايتان بازگو كنم تا فقط اندكي نه بيشتر، بازخواني فكري در نگرش هايتان داشته باشيد تا زندگي قشنگتان را با روياهاي خيال پردازانه به تباهي نكشانيد.
باور كنيد عشق حادثه نيست كه شخص با ديدن او يك لحظه ديوانه و شيدايش شود.
باور كنيد عشق فيلم هندي نيست مواظب باشيد فيلم هاي هندي شما رافيلم نكند.
باور كنيد من درسفرم به هندوستان از نزديك با مستند زندگي اسطوره هاي عشق در فيلم هاي هندي آشنا شدم و ديدم به اندازه ي ذره اي خوشبختي در زندگيشان احساس نمي كنند.
باور كنيد كساني الگوهاي عشق در رسانه هاي هندي براي شما شده اند كه چندين بار در زندگي شكست و طلاق را تجربه كرده و يا هر روز در دنيا غير رسمي كنار يك انسان آلوده ديگري هستند.
باوركنيد عشق مثل يك بذر است كه اگر الان او را كاشتي:
*مدتي طول مي كشد كه جوانه بزند من به اين مدت مي گويم مدت شناخت عقلي.
*مدتي طول مي كشد كه شما بجاي لگد مال كردن اين جوانه او را مواظبت كنيد تا درختچه شود من به اين مدت مي گويم روزهاي و سالهاي اول زندگي و عقد.
* ومدتي طول مي كشد كه شما با رسيدگي به درختچه ي زندگيتان به كمك گذشت، اين درختچه آسيب پذير اول زندگي را تبديل به درخت تنومندي كنيد كه هيچ باد و طوفاني او را از بين نبرد.

برای اطلاع بیشتر به کتاب “رازهای ارتباط با جنس مخالف” مراجعه کنید.