صفحه اصلی / روانشناسی / انتخاب همسر / رفع ابهام کلی در مورد خودارضائی
mseza20

رفع ابهام کلی در مورد خودارضائی

دروغ های شایع: تو این قسمت اونچه نظریه ی غربی ها هستش و یک سری تفکرات غلط شایع بین مردم و . . . جمع آوری شده و در قسمت بعدبهتمامی اونها پاسخ داده میشه. پس لطفا این دو قسمت رو با هم بخونید(در قسمت دوم هر شماره جواب خودش رو گرفته):
مثلا هیچ جای قرآن از حرام بودن خود ارضایی نگفته نشده،یا خودارضایی به دفعات محدود به بدن ضرر نمیزنه،یکسری مباحث درمورد خودارضایی در زنان و ….
این قسمت خیلی جالبه حتما بخونش

دورغ های بزرگ در اینترنت
۱- خود ارضایی زمانی موجب ابطال روزه می شود که منی از فرد خارج شود پس در زنان که چنین نیست خود ارضایی حرام نیست و موجب ابطال روزه می شود.

۲- در هیچ جای قرآن و سنت صحبتی از حرام بودن خود ارضایی نشده و تنها چند تن از بزرگان روایاتی نقل کرده اند که چندان اعتباری هم ندارد.

۳- اسلام دینی تک بعدی نمی باشد و احکام اسلامی متناسب با زمان و مکان قابلیت بروز رسانی دارند پس ممکن است در این زمان استمناء حلال باشد.

۴- چرا حرام است.

۵- اشخاصی که زود تحریک می شوند راهی جز این ندارند.

۶- زمانی که امکان ازدواج چه دائم و چه موقت نداریم مجبور به خود ارضایی هستیم.

۷- دانشمندان غربی بر آن عقیده اند که خود ارضایی پاسخی به یک میل درونی همانند تشنگی می باشد و هیچ ضرری ندارد.

۸- استمناء هیچ تفاوتی با مسائل زناشویی ندارد چرا که نتیجه یکی می باشد.

۹- تگه تو هم چیز دیگه ای تو ذهنت هست که شامل این دسته می شه اما ننوشتمش بگو لطفا.

جواب:
توی این پرانتز یه توضیح میدم تا بتونم بسیاری از سوالاتی که از استمناء به اسلام وارد می کنند را بهتر جوابت بدم
(توی یکی از سایتا دیدم که نوشته بود:
من مرجع نیستم اما متناسب با زمان حاضر و عدم بیماری با کنترل استمناء، این عمل را مباح و حتی در مواردی مستحب میدانم!!!!
بعضیا دویست بار سرما بخورند بار دویست و یکم دوباره می رن دکتر و حاضر نیستن که همون دارو های بار قبل رو حتی یه بار امتحان کنند…
از اون طرف همین آقا پای چهار تا سخنرانی نصفه و نیمه می شینه و بار پنجم دیگه خودش رو یه اسلام شناس کامل میدونه و حتی غرور کذاییش بهش اجازه نمی ده که سخنرانی پنجم رو هم گوش بده…
کسی که دکتر هست حدود هشت سال درس تخصصی خونده چنین اطاعت محضی این آقا ازش داره… و کسی که رفته و مرجع شده روز اول هر جور میلش کشید مسائل دین رو تو یه کتاب نوشت و فرداش چاپ کرد و روز بعد هم چند ملیونی مقلد و . . .
یه مرجع حد اقل پنجاه سال درس خونده و به همون اندازه روی مسائلی که از دین برداشت کرده با بقیه بحث کرده، تو این همه سال اونقد از دین فهمیده که اگه یه مسئله رو بخوات به دلخواهش بگه، در آخرت باید چه تاوان هایی پس بده درضمن داره به اسناد از قرآن و سنت و . . . اونچه از اسلام به دست میاره به ما میگه و اگه بنا بود مثلا فلان چیز که حلاله،حرام بشه خوب اعلام می کرد دیگه،نمی خواست که متناسب با مردم که مثلا خوششون می آت یا بدشون می آت صحبت کنه که، و با اعلام کردن اون چیزی هم قرار نبود ازش کم بشه یا زیاد شه.
بنابر این اگه اون آقا با چند ساعت اینترنت گردی قانع به حرام بودن استمناء نشده خیلی راحت میتونه به دفتر یکی از مراجع تماس بگیری تا سندش رو بهش بگن!
البته من پرسیدم و قانع شدم خواستی بگو تا بهت بگم.)
۱-این نکته رو بگم که خودارضایی در زنان نیز صدمه رساندن به خود محسوب می شه. اگه بخوام خیلی سر بسته بگم این میشه که:
زنها همانند مردها دارای غده ی هیپوفیز هستند که در زمان بلوغ با ایجاد هرمون هایی که سبب تخم گذاری در تخم دان ها می شود کار خود را شروع می کند هر یک از هرمون ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می شوند.اگه بخوام بگم چه ربطی داره باید حرف تکراری بزنم پس آدرس می دم(قسمت بیان استدلالی آثار خود ارضایی که هیپوفیز یکی از اون ۷ غده به حساب می آید.)
از این گذشته درسته خانم ها هم خودارضایی دارند اما چیزی به اسم استمناء براشون وجود نداره و از اونجا که بحث تخصصی می شه و اینجا برای بازدید عموم هست مسئله رو باز نمی کنم اما اگه جواب قانع کننده می خوای به من یه سری بزن.

۲-مراجع واسه این که یه مسئله ای رو بگن از چهار منبع استفاده می کنند که یکی از اونها سنت هست و خود سنت به سه دسته ی قول، فعل و تقریر معصوم تقسیم می شه.
تقریر معصوم: چون (در غیر موارد تقیه) امر به معروف و نهی از منکر وظایف پیشوایان معصوم است، از این رو اگر معصوم عمل فرد یا افرادی را نهی نکرد، دلیل حاصل می شود که دین نیز نهی نمی کند.
بنا بر این روایت معتبری(که اگه سندش رو هم خواستی دارم) نقل می کند که:(خلاصه هست)
در زمان امام علی(عله السلام) شخصی استمناء کار را نزد ایشان آوردند.و چو به ایشان گفتند که شخص چه کرده، ایشان به شدت ناراحت و شخص را نهی از انجام آن کار کردند.

۳- یکی از قانون های کلی اسلام اینه که اونچه مستقیما برای سلامتی بدن مضر است حرام می باشد و همچنین اونچه بنیان خانواده را به هم می ریزد حرام می باشد، که استمناء جمعی از این دو می باشد.
درضمن درست است که احکام اسلام قابلیت بروز رسانی دارند اما به نظر تو روزی می رسه که بگن چون اکثر زن ها بد حجابن پی بد حجابی گناه نیست یا مثلا چون صبح ها یه خورده نماز صبح سخته هر وقت میلت کشید بخون.

۴-علت حرام بودن هم در جواب دو سوال قبل گفتم البته اگه قانع نشدی بگو تا دلیل های دیگش رو بگم.

۵-بعضی بر این باورند اما باید بدانند که استمناء موجب ایجاد تحریک سریع و در نتیجه ارضای سریع می شود، و اگر شما دچار چنین مشکلی هستی، بگو تا بعضی از راه حلاش رو واست بگم.

۶-درست است که یکی از نتیجه های ازدواج ارضای جنسی می باشد، اما اگه فقط متناسب با این بخوای ازدواج کنی می شی عین یه حیوون. آخه حیوون همین که به سن کافی رسید شروع به جفت گیری و . . . می کنه.درضمن اونجوری باید سن ازدواج بیات روی ۱۶ یا ۱۷ سال.
در ضمن واسه کاهش میل جنسی راه های زیادی هست که در ادامه می گم اما اگه کافی نبود بگو تا چیز های دیگه هم بت بگم. از اینها گذشته با این حرف این برداشت می شه که مثلا به محض گرسنه شدن باید سیر بشی حالا چه به وسیله ی غذا چه به وسیله ی مدفوع خودت؟؟؟

۷- از اونجا که ضرر های خود ارضایی آتش، سوزانه من یه بخش رو بهش اختصاص دادم.

۸- از اونجا که این هم یکی از مسائل بسیار مهم هست واسش یه بخش مخصوص قرار دادم.

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری