صفحه اصلی / روانشناسی / انتخاب همسر / شناخت کامل خود ارضایی و راه حل

شناخت کامل خود ارضایی و راه حل

image_pdfimage_print

معنای لغوی استمناء:
استمناء در لغت از باب استفعال به معنای طلب منی کردن می باشد.

تعریف استمناء:
خودارضائی، یا اِستِمناء،از روشهای ارضاء میل جنسی است، این عمل با تحریک اندام جنسی شخص توسط خودش انجام میگیرد، معمولا انجام آن تا رسیدن به اوج لذت جنسی ادامه پیدا میکند.همچنین ابزارهایی وجود دارد که آمیزش جنسی را شبیه سازی میکند، از این رو استفاده از ابزارهای ماشینی نیز از جمله راههایی است که ممکن است زنان و مردان برای خودارضایی استفاده کنند.

تاریخچه:
این عمل از گذشته های دور در دین یهود امری مترود بوده که بیان گر قدمت این امر می باشد. در اسلام نیز بنا به احادیث معتبر که نسبت داده می شود به امام علی (علیه السلام) این عمل وجود داشته و مترود آن حضرت بوده است. علاوه بر این ها در سایتی خواندم که در باره ی تاریخچه ی این عمل نوشته
بود: آمار و اطلاعات درستی در دست نیست که اولین بار چه کسانی خودارضائی را باب کرده اند، لیکن ار نقاشی های بدست آمده در چین و هند در معابد کلئوپاترا و کتب جنسی قدیمی، مینوان حدس زد که این امر از گذشته های بسیاد دور در بین مردم شایع بوده و رواج داشته است.

برخورد ادیان با مسئله استمناء:
همان طور که گفته شد از منظر دین یهود این عمل یک عمل مترود و ترد شده می باشد. به همچنین از نظر دین مسیحیت نیز این یک عمل زشت و غیر انسانی وخلاف شرع مسیح است. و در دین اسلام نیز خودارضایی از گناهان بزرگ شمرده می شود. لازم به تذکر می باشد که:ممکن است در سایتهایی بخوانید که در اروپا یا آمریکا که دین آنها یهود یا مسیح است این عمل را انجام می دهند و ممانعت دینی ندارند؟! آسان ترین جواب این است که ایرانی ها مسلمانند و بیان اسلام در مورد حجاب واجب بودن آن است پس این همه بد یا بی حجاب چه می شود؟ آیا بد حجابی عده ای بیان گر آن است که اسلام بد حجابی را آزاد کرده!!

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری