صفحه اصلی / خاطرات باور نکردنی / عرفان فلفلی حاج آقا درهند
mseza26

عرفان فلفلی حاج آقا درهند

از آن لحظه ای که وارد بمبئی شدم علی رغم تصور قبلی با شهری کثیف و شلوغ، فقر شدید و ثروت عجیب مواجه شدم .
بهترین کار این بود که هتلی را در منطقه شیعه نشین بندی بازار اجاره کنم.
وارد هتل نشده با استقبال گرم صاحب هتل مواجه شدم. ظاهرا صاحب هتل هم مسلمان بلکه شیعه بود. برای همین به محض ورود من وتحویل اتاق، از من درخواست کرد که حاج آقا باید ناهار منزل من باشی.
من هم از ترس غذا های تند هندی که وقتی می خوری باید آتش نشانی بیاد و خاموشت کنه قبول نکردم.
حالا هر چی من از ترس غذاهای تند هندی بهانه می آوردم او پافشاری می کردکه مرغ یک پا بیشتر ندارد تا اینکه من هم تسلیم شدم. (شما هم یک کمی از این هندی ها یاد بگیرید فقط می توانید مفت و مجانی وبلاگ حاج آقا را بخوانید؟ شد یکبار ما را ناهار دعوت کنید؟)
بلاخره توفیق نصیب مدیر هندی هتل شد که حاج آقا داودی مهمانش شود اما به شرطی که برای من غذا با فلفل کم درست کند. (حال می کنی چقدر نوشابه برای خودم باز می کنم)
به قول مادربزرگ های شیرازی چشمتان روزگار بد را نبیند، سفره ناهار که پهن شد دو مدل غذا در سفره گذاشتند.
یکی غذای خودشان که انواع فلفل سرخ و سیاه و سبز و غیره را داشت، بجای سبزی همراه غذا فلفل می خوردند.
دوم غذای مخصوص حاج آقا بود که فلفلش به قول هندی های ناچیز بود اما برای من و شما آنقدر بود که بعد از خوردن اولین لقمه غذا یک لحظه احساس کردم چشمان مبارک حاج آقا دور کله مبارکتر دارد می چرخد و مثل کسی که لحظات آخر عمرش همه خاطرات زندگی خود را به یاد می آورد، من همه ی شما خواننده های عزیز وبلاگ رادر یک لحظه به یاد آوردم. (بعد شما می گویید حاج آقا شما بی وفا هستید درحالی که من در بهترین لحظات زندگی به یاد شما هستم)
از برکات دیگر غذای آن روز این بود که تا دو روز به لهجه ی غلیظ هندی صحبت می کردم و زبان شیرین فارسی را به کلی فراموش کرده بودم.
اما از منبر رفتن هایم برایتان بگویم مثل حرف زدن عرفا شده بود که همیشه اشک از چشمانشان جاری است.
مردم وقتی به من نگاه می کردند با تعجب و حیرت از معنویت من پیش خودشان می گفتند: عجب روحانی با تقوایی است! که همراه با منبر رفتنش گریه هایش قطع نمی شود!! غافل از اینکه عرفان من از نوع عرفان فلفلی بود.
راستش را بخواهید عارف بودن یا به زبان دیگر غذای فلفلی خوردن هم بد نیست!
باورتان نمی شود یکبار امتحان کافیه

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری