mseza13

عشق تخیلی

یکی از من سوال کرده :
من دختر جوانی هستم که در تخیلاتم همیشه پسری را تصور می کنم آیا این حالت به من و ازدواج آینده من ضربه می زند؟
دختری ۱۷ ساله به مشاوره مراجعه کرده بود که خیلی عاشق شده بود . عاشقی که حاضر بود برای معشوقش هر کاری کند .اما معشوق پسر خوش اخلاقی بود که هنوز متولد نشده بود، پسری تخیلی را در ذهن خودش می پرواند که اصلا وجود نداشت، عجیب آنکه بگونه ایی با او درددل، دعوا و مشورت می کرد. که گویی واقعا در کنار او زندگی می کند.
این عمل اینقدر گسترش پیدا کرد که دوست پسر مجازییش در یک اقدام مشاورانه برای وصال زودتر به دختر خانم توصیه به خودکشی کرده است .
دختر هم برای اینکه وفاداری اش را به معشوق تخیلی اش ثابت کند خودکشی کرد و به شدت به خودش آسیب رساند .البته از مرگ نجات پیدا کرد ولی بگونه ایی آسیب روانی دیده بود که رفتار درمانی برای او فایده نداشت و نیاز به روانپزشک و بستری شدن پیدا کرد!
براستی:
پروراندن مردی در رویاها تصمیم گیری برای زندگی و یک انتخاب درست را دشوار می کند. و حتی اگر فرد بتواند نهایتاً از بین خواستگارهایش یکی را انتخاب کند ممکن است شریک زندگیش همچنان با مرد رویاهایش متفاوت باشد که از آسیب های زندگی مشترک محسوب می شود.

پیوست ها :
دریافت فایل شادی و تفریح در اسلام – مسلم داودی نژاد

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری