صفحه اصلی / روانشناسی / همسرداری / فرق خودارضایی با ارضا شدن در رابطه زناشویی
mseza10

فرق خودارضایی با ارضا شدن در رابطه زناشویی

این هم یه مسئله مهم هستش که خیلی ها بر اون باورند که در هر دو دست آخر انسان ارضا می شه دیگه چه فرقی می کنه از چه راهی باشی(این منو یاد قضه ی حمار می اندازه)

mseza-khoderzaei

در ادامه مطلب همچنین علت اعتیادآور بودن خودارضایی و فرق بزرگ خودارضایی و ارتباط زناشویی برای خانم ها بعضی هم که می خوان از اسلام واسه کارشون یه تعیدیه بگیرن می گن: مراجع استمناء را به وسیله همسر حرام نمی دانند.
حالا همسر چی کار میکنه؟ کاری که خودمون بهترشو می تونیم بکنیم!!!
(اگه جوابش از نظر اسلام می خوای برگرد و همون قسمت جواب، همون اولش رو بخون متوجه می شی.اگه قانع نشدی بگو تا چیز های دیگه ای بهت بگم.)
قبل از این که فرقاشو بشمارم لازمه بگم: شهوت منحصر و محدود به اعضای جنسی نیست!
دست، پا،چشمپ،گوش،دهان،بینی و . . . همه و همه دارای شهوت هستند که در یک رابطه جنسی همه ارضاء می شوند در نتیجه کسب آرامش برای تمام اعضای بدن شخص حاصل می شود.اما در استمناء تنها یک یا چند مورد آن هم ناقص ارضاء می شوند البته ارضاء کامل هم نمیشوند که این باعث میشه عطش بیشتری پیدا کنند و بار بعد هم خودارضایی کنند پس معتاد استمناء می شود.(علت اعتیاد آور بودن استمناء)
این(استمناء) تشویش خاطر است و آن(ارتباط زناشویی) آرامش ذهن. این تشنه تر کردن است و آن سیراب کردن. این احساس حقارت و ناتوانی و آن احساس غرور و توانایی.
در هر بار خود ارضایی حدود ۳۰۰۰۰ سلول مغزی به علت فشارهای وارده ی مغزی در ذهن از بین میرود. اما در آن چنین نیست. از نظر روانی هم که گفتم چه آثاری داره در حالی که در آن هیچ کدام دیده نمی شه و بلکه در اکثر موارد نتیجه رابطه زناشویی برعکس استمناء می باشد.
سوال: آثار استمناء بر پایه ی خروج منی بود پس اگر خروج منی کنترل شود مسئله حل است؟
جواب: اول آنکه همان طور که اثبات کردم نتیجه ی اول استمناء اعتیاد هست.حالا با وجود اعتیاد چه این یه مبالغه و حرف بی اساسی هست که شخص بگه می توانم کنترل کنم.
درضمن در مورد کنترل خروج منی هم هنوز از نظر علمی بی خطر بودن آن اثبات نشده و در بعضی موارد امری خطرناک به شمار میرود.
جواب تکمیلی این که اگر شما یک مرتبه رابطه ی زناشویی داشته باشید علاوه بر آرامش های عمیق و شدید ذهنی و روحی و روانی در تمام بدن و اعضای شما به خصوص ذهن، به ارضای کافی رسیده و نیازی به انجام چند بار این عمل ندارد.

و اما فرق بزرگ خودارضایی و ارتباط زناشویی برای خانم ها
همان طور که میدونید ارتباط زناشویی باعث تنظیم عادت ماهانه میشود.ارتباط زناشویی به علت این تنظیم افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان فعال از نظر جنسی می باشد در حالی که خودارضایی چنین تاثیری ندارد.
و از آنجا که توانایی باروری یک زن تا حد زیادی به مرتب بودن عادات ماهانه بستگی دارد کسی که خودارضایی میکند و عادت ماهانه مرتبی ندارد درصد کمتری در بارور شدن شانس موفقیت دارد و تفاوت خانمی که در ارتباط جنسی به رضایت میرسد و کسی که در خودارضایی ارضای میشود تنها به تنظیم عادت ماهانه بر نمیگردد بلکه: باروری بهتر، استخوان بندی محکمتر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی.

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری