صفحه اصلی / خاطرات باور نکردنی / پارتی در شب اربعین

پارتی در شب اربعین

image_pdfimage_print

صدای خیلی قشنگی داشت . فرض کنید معروف به فری بود از بچه های ایرانی که چند سالی است برای تحصیل به هند آمده بود ولی بجای درس جذب مجالس دانس و رقص شده بود خواننده شب نشینی های گناه، از مجلس گرم کن های حرفه ایی و پرطرفدار در پارتی های ایرانی و هندی شده بود.
اینقدر کارش گرفته بود که هرشب برنامه داشت، به قول بچه های انجمن اسلامی دانشجویان خارج از کشور پولش هم خوبه (گوشتان را بیارید نزدیک یک چیز می خواهم در گوشتان بگویم البته کتک شب اول قبرشم ظاهرا بد نیست)
دو شب دیگر شب اربعین است، در حالی ایرانی های مقیم از یک طرف و دانشجویان ایرانی در انجمن اسلامی از طرف دیگر برنامه ریزی مفصلی می کردند شب اربعین را در هند میان ایرانی ها با شکوه حسینی برگزار کنند،
همانطور که بین دوستان برنامه ریزی می کردند یکی از بچه ها انجمن گفت:
می دانید بعضی ها بصورت عمدی در شب اربعین یک شب نشینی و پارتی ایرانی هندی مفصلی می خواهند برگزارکنند و خیلی از بچه مسلمون ها را جذب کرده اند! خواننده این شب هم فری است که خیلی طرفدار دارد! حسابی هم بین ایرانی ها تبلیغ کردند!
پیش خودم گفتم: خدایا چکار باید کرد؟! باید یک عکس العمل و نهی از منکر نسبت به این مراسم گناه و فحشا در شب اربعین داشته باشیم .مگر امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی ازمنکر شهید نشد.
شاید بگویید خوب حاج آقا به احتمال زیاد در شب اربعین هزاران مجالس گناه در هند هست چرا شما گیر دادید به این جلسه؟
راستش بخواهید مشکل این جلسه این بود که بصورت مشترک بین ایرانی بچه مسلمان و هندی ها مخصوصا دانشجویان ایرانی محصل برگزار می شد. آن هم در این شب که آسمان و زمین بر حسین اشک می ریزند.
و بهترین کار این بود قبل از برگزاری این برنامه اقدامی صورت بگیرد .
خدایا چکار باید کرد؟ که شب حسین حسینی بماند؟! تنها راه، توسل به آقا اباعبدالله (ع)بود، بعد قدم برداشتن در مسیر امر به معروف و نهی از منکر!
تصمیمی گرفتیم هرچند به نظرعملی نبود!
یکی از بچه ها را به در خانه فری همان پسرخوش صدا و خواننده پارتی ایرانی که بهرحال مسلمان شیعه بود فرستادیم که پیغام به او بدهد:
فلانی امام حسین (ع) را دوست داری یا نه؟ آیا می دانی امشب شب اربعین امام حسین (ع) است؟
گفت: خوب منظور؟
امشب را به احترام امام حسین (ع) خواننده مجلس پارتی نباش!
با تعجب جواب داد: می دونی اگر امشب من نرم، چی میشه؟ می دونی چند صد نفر عصبانی می شوند؟ جواب آنها را چی بدهم؟ می دونی چی داری می گی؟
من فقط این را خوب می دونم امام حسین (ع) بلد جوابشان را بدهد اگر امام حسین ارزشش را دارد امشب با نرفتنت مجلس پارتی را تعطیل کن! بابا امشب شب عزای امام حسین است!
کمی به فکر فرو رفت بعد یک نگاهی معنا داری کرد و گفت :
باشه امشب را به خاطر امام حسین نمی رم هرچه بادا باد.
وقتی این خبر به بچه ها رسید انگار اشک در چشمان همه ی رفقا جمع شد.
شب اربعین شد و او نرفت! جلسه پارتی با این همه هزینه تعطیل شد! به خیلی ها ضرر رسید! خیلی ها نتواستند آن شب گناه کنند! و خیلی ها عصبانی شدند!
اما داستان به همین جا تمام نشد تلفن انجمن که زنگ خورد یکی از بچه ها گوشی را برداشت و بعد از چند ثانیه صحبت کردن رنگ از چهره اش پرید. انگار اتفاق بدی افتاده باشد با عجله خودش را به بچه ها رساند و داد زد:
فری خواننده است می گوید بعضی از هندی ها و ایرانی هایی که مجلس پارتی شبانه شان با نرفتن من خراب شده با چوب و چماق و عصبانیت ریختن پشت در خانه که من را حسابی کتک بزنند. حالا دیگه داشت حسابی مثل فیلم های هندی می شد!
تنها چیزی که می توانستیم بگوییم این بود یا ابا اباعبدالله (ع)خودت کمک کن!
با عجله همراه عده ای از بچه های انجمن اسلامی برای شرکت در کتک زدن ببخشید اشتباه کردم کتک خوردن به طرف خانه فری رفتیم.
چه غوغایی داشت برپا می شد.
قبل از اینکه دعوا به صورت فیزیکی شروع بشود به کمک دوستان برای سر دسته ی اصلی مجلس پارتی که هندی بود و از برگزار نشدن مراسم پارتی حسابی ضرر کرده بود توضیح دادیم که امشب چه شبی است و علت نیامدن خواننده به مجلس شما به خاطر احترام به اربابش و مولایش امام حسین (ع) بوده است وووو …
همه ساکت شده بودند!
ما سخن می گفتیم واهالی پارتی مستمع وساکت و آرام و همراه باکمی تعجب نگاه می کردند و فقط شنوده بودند. آرامش عجیبی بعد ازطوفان بوجود آمده بود، انگارمنتظر بودند این حرف ها را بگوییم و با خونسردی شنونده باشند! انگار این اشخاص عصبانی در یک لحظه تغییر شخصیت داده باشند به راحتی حرفهای ما را قبول کردند و رفتند.
رفتند به همین راحتی نه کتکی خوردند! نه کتکی زدند! پیروزی بدون شلیک حتی یک گلوله!
یک لحظه گفتم یا ابا عبدالله حسین(ع) ممنونتم و نفس عمیقی کشیدم!
من فکر کردم آن لحظه امام حسین (ع) دارد به ما طعنه می زند چرا شک دارید که ما مساله به این راحتی تمام شده اگر به راحتی تمام نمی شد باید شک داشته باشید.
فری خواننده که سایه ی بچه های انجمن را با تیر می زد امروز از رفقای سلام و علیکی بچه های انجمن است البته عارف و سالک نشده ولی یادمان نرود پله پله تا ملاقت خدا!
با هم بگوییم :
یا حسین یا حسین یا حسین
کمکم کن من هم برگردم!

پیوست ها:
دریافت فایل یک خاطره زیبا از آقای قرائتی

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری