صفحه اصلی / روانشناسی / انتخاب همسر / یک تصمیم برای یک انتخاب
mseza32

یک تصمیم برای یک انتخاب

می‌خواهم بگویم، عشق در تمامی زندگی جاری است، و خود را به آن بسپاریم. می­خواهم با هم خوشبختی را در کوچه پس­ کوچه‌های زندگی جستجو کنیم، و با هم بیابیمش، پیش از آنکه درکوچه­هایش سرگردان شویم. چرا که همسر مقاوم و هدف‌داری که توانایی تطابق با شرایط جدید خود را داشته باشد، یکی از موهبت‌های بزرگ الهی است. لذا برای انتخاب همسر باید نکات و معیارها­ی بسیاری را در نظرگرفت و با اطلاع کامل و کافی از وضعیت خانواد­ه­ها، و اخلاق و رفتار فرد مورد نظر، دست به انتخاب زد. دوست عزیز من که مشغول خواندن این کتابی، بدان که ازدواج اتفاق مبارکی است که انسان­ را با اعتقادات، اولویت­ها، مذهب، پول و عادات خانواده­ای جدید (که بعضاً بسیار متفاوت است) روبه­رو می­سازد.
لذا در این انتخاب، خوب فکر کن تا انتخاب نیمه­ی گمشده‌ی تو، بر مبنای معیارهای منطقی و عقلانی باشد! دوست خوب من، گاهی معیارهای جوانان ما در انتخاب همسر نادرست است؛ و آنها عشق را تنهاترین دلیل، برای آغاز و ادامه­ی زندگی مشترک می‌دانند. اما عشق کافی نیست! عشق در کنار درک و تفاهم متقابل، راهبر زندگی خواهد بود و آن را به سرانجام خوشبختی خواهد رساند. سؤال اینجاست که تا چه اندازه خوشبختی برای تو اهمیت دارد؟ پس تلاش کن و راه­های رسیدن به آن را بیاموز!

image_pdfimage_print

درباره مسلم داودی نژاد

مسلم داوودی نژاد مولف و پژوهشگر استاد روانشناسی و طب اسلامی، مدرس همایش های ملی و بین المللی است. کتاب و محصولات: سبک زندگی اسلامی با رویکرد ارزش های ایرانی اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری